Jakie lampy wiszące wybrać do salonu?

Salon to miejsce, które służy głównie wypoczynkowi. Z tego względu wybór oświetlenia ma ogromne znaczenie, aby tworzyć w pokoju klimat, ocieplić go i dodać przytulnego charakteru. Lampy w salonie są tak samo ważne jak pozostałe elementy wyposażenia, dlatego ich wybór musi być dobrze przemyślany, aby oświetlenie sprzyjało wypoczynkowi. Nowoczesne oświetlenie do salonu to także integralny element aranżacji wnętrza. Dlatego wybierając lampy wiszące warto zwrócić uwagę na ich stylistykę i dopasowanie do mebli i dodatków.

Lampy wiszące – dlaczego warto mieć je w swoim salonie?

W branży wnętrzarskiej trendy stale się zmieniają i obecnie do mody wracają tradycyjne lampy wiszące, zastępując tym samym minimalistyczne oświetlenie punktowe. Nie oznacza to wcale, że taki model lamp jest nudny, wykonywany na kształt klasycznych żyrandoli, które jeszcze kilka lat temu gościły w każdym polskim domu. Przeciwnie, nowoczesne lampy wiszące do salonu to propozycje oryginalne i niebanalne. Przekładają się na bardzo szeroką ofertę oświetlenia, w ramach której lampy wiszące dostępne są w wielu ciekawych modelach, dlatego można je dobrać do pozostałej aranżacji wnętrz.

Nowoczesne oświetlenie do salonu odpowiada za klimat w pomieszczeniu i spójność jego aranżacji. Jak w tej roli sprawdzają się lampy wiszące? Dlaczego warto je mieć w swoim salonie? Lampy wiszące są dobrym rozwiązaniem w salonie, ponieważ:

  • zapewniają wyraźne światło,
  • nie oślepiają,
  • równomiernie oświetlają pokój,
  • nie ograniczają przestrzeni,
  • dodają wnętrzu stylowego charakteru.

Lampa wisząca jako główne źródło światła jest najlepszym wariantem dla dużych pomieszczeń, a przede wszystkim opcją najzdrowszą dla oczu. Nie drażni spojówek ostrym światłem, dzięki rozproszeniu po całej powierzchni. Wybierając kilka żyrandoli nie musimy ograniczać źródeł światła w pomieszczeniu do jednego, centralnie ulokowanego punktu na suficie. Nowoczesne lampy wiszące do salonu mogą pełnić funkcję oświetlenia punktowego – doskonale prezentują się w strefie wypoczynku nad stolikiem kawowym oraz strefie jadalnej.

Jak zatem dobrać lampę wiszącą do salonu, aby oprócz swojej podstawowej funkcji stanowiła również urozmaicenie wnętrza? Poniżej prezentujemy możliwości.

Żyrandol do salonu - Nowoczesne lampy wiszące

Minimalistyczne wnętrza to najgorętszy trend w branży, który chętnie stosowany jest w salonie. Taka stylistyka jest nie tylko elegancka, ale i praktyczna, gdyż nie wymaga rozbudowanych zabiegów aranżacyjnych, ani dużej liczby mebli. Lampa wisząca w nowoczesnym salonie również powinna być oszczędna we wzornictwie i cechować się minimalizmem. Prosty design i stonowana kolorystyka to motyw przeważający wśród lamp wiszących o nowoczesnym charakterze. Jeżeli posiadasz salon urządzony w stylu minimalistycznym, możesz zdecydować się na lampę z prostym abażurem, w kształcie listwy z oświetleniem ledowym lub model na wzór oświetlenia technicznego. Chromowane wykończenie i geometryczne formy to cechy charakterystyczne lamp wiszących w nowoczesnym stylu. W pomieszczeniach w stylu glamour lepiej sprawdzi się inny żyrandol do  salonu. Nowoczesne lampy wiszące w wariancie eleganckim charakteryzują się oryginalnym zastosowaniem szkła dekoracyjnego i tekstyliów.

Napisano 2020-07-24

Kategorie

Przeszukaj blog

Porównaj 0
Prev
Next