Jakie lampy wiszące wybrać do salonu?

Salon to miejsce, które służy głównie wypoczynkowi. Z tego względu wybór oświetlenia ma ogromne znaczenie, aby tworzyć w pokoju klimat, ocieplić go i dodać przytulnego charakteru. Lampy w salonie są tak samo ważne jak pozostałe elementy wyposażenia, dlatego ich wybór musi być dobrze przemyślany, aby oświetlenie sprzyjało wypoczynkowi.

Lampy wiszące – dlaczego warto mieć je w swoim salonie?

W branży wnętrzarskiej trendy stale się zmieniają i obecnie do mody wracają tradycyjne lampy wiszące, zastępując tym samym minimalistyczne oświetlenie punktowe. Nie oznacza to wcale, że taki model lamp jest nudny, wykonywany na kształt klasycznych żyrandoli, które jeszcze kilka lat temu gościły w każdym polskim domu. Obecnie lampy wiszące dostępne są w wielu ciekawych modelach, dlatego można je dobrać do pozostałej aranżacji wnętrz.

Lampy wiszące są dobrym rozwiązaniem w salonie, ponieważ:

  • zapewniają wyraźne światło,
  • nie oślepiają,
  • równomiernie oświetlają pokój,
  • nie ograniczają przestrzeni,
  • dodają wnętrzu stylowego charakteru.

Lampa wisząca jako główne źródło światła jest najlepszym wariantem dla dużych pomieszczeń, a przede wszystkim opcją najzdrowszą dla oczu. Nie drażni spojówek ostrym światłem, dzięki rozproszeniu po całej powierzchni.

Jak zatem dobrać lampę wiszącą do salonu, aby oprócz swojej podstawowej funkcji stanowiła również urozmaicenie wnętrza? Poniżej prezentujemy możliwości.

Nowoczesne lampy wiszące

Minimalistyczne wnętrza to najgorętszy trend w branży, który chętnie stosowany jest w salonie. Taka stylistyka jest nie tylko elegancka, ale i praktyczna, gdyż nie wymaga rozbudowanych zabiegów aranżacyjnych. Lampa wisząca w nowoczesnym salonie również powinna być oszczędna we wzornictwie i cechować się minimalizmem. Prosty design i stonowana kolorystyka to motyw przeważający wśród lamp wiszących o nowoczesnym charakterze. Jeżeli posiadasz salon urządzony w stylu minimalistycznym, możesz zdecydować się na lampę z prostym abażurem, w kształcie listwy z oświetleniem ledowym lub model na wzór oświetlenia technicznego. Chromowane wykończenie i geometryczne formy to cechy charakterystyczne lamp wiszących w nowoczesnym stylu.

Napisano 2020-07-24

Kategorie

Przeszukaj blog

Porównaj 0
Prev
Next