Plafony jako modne oświetlenie do każdego wnętrza

Przemyślane rozmieszczenie oświetlenia w pomieszczeniach pozwala stworzyć odpowiedni nastrój, a także wpływa na atrakcyjność wnętrza. Na rynku dostępnych jest wiele modeli lamp, które występują w ciekawych formach. Jednym z najmodniejszych rodzajów oświetlenia są plafony, które można zamontować w każdym wnętrzu, bez względu na jego funkcję czy styl aranżacji.

Czym właściwie są plafony?

W nowoczesnych aranżacjach króluje minimalizm i takie są też najmodniejsze lampy. Plafony, inaczej nazywane lampami sufitowymi, idealnie wpisują się w zasady modernistycznych wnętrz o surowym wykończeniu. Jednak ze względu na różnorodność modeli można je również stosować w pomieszczeniach o nieco bardziej klasycznej aranżacji. Plafony sprawdzą się w salonie, sypialni, kuchni czy łazience, a tak naprawdę wszędzie będą się dobrze prezentować, gdyż nie zajmują dużo miejsca. Takie lampy zapewniają odpowiednio rozproszone światło, dlatego mogą być wykorzystywane jako główne oświetlenie.

Jak dopasować plafon do wnętrza?

Plafony – ze względu na dobre źródło światła i uniwersalność w aranżacji – sprawdzą się w każdym wnętrzu. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać i w jakim stylu urządzone jest wybrane pomieszczenie.

  • Plafony w sypialni – lampa sufitowa idealnie nadaje się do pomieszczenia, które pełni funkcję wypoczynkową. Ciepłe, rozproszone, nierażące w oczy światło nie będzie przeszkadzało podczas odpoczynku na łóżku. W sypialni sprawdzą się plafony podzielone na kilka sekcji, z których można kontrolować ilość zapalonych na raz żarówek.
  • Plafony w kuchni – kuchnia to pomieszczenie, które musi być dobrze oświetlone, dlatego dobrym pomysłem będą plafony na listwach, rozproszone na suficie. Można się również zdecydować na oświetlenie plafonami tylko wybranej części kuchni, na przykład nad blatem.
  • Plafony w salonie - w tym pomieszczeniu oświetlenie musi pełnić nie tylko funkcję użytkową, ale także podkreślać aranżację wnętrza. Ciekawym pomysłem będą nowoczesne plafony LED, które zapewnią dostęp do odpowiedniej jakości światła, a dodatkowo wpłyną korzystnie na atrakcyjność wnętrza.
  • Plafony do łazienki – lampa sufitowa to idealne rozwiązanie do łazienki, która pełni również funkcję strefy relaksu. Oświetlenie punktowe na suficie zapewni dostęp do ciepłego, odprężającego światła, a dzięki braku rozłożystych osłon na żarówki, nie będzie parować.

Plafony to uniwersalny rodzaj oświetlenia, który można dopasować do każdego wnętrza. Takie lampy sprawdzą się zarówno w przestronnym salonie, gdzie trzeba odpowiednio rozmieścić oświetlenie, aby rozjaśnić wnętrze, a także w niewielkiej łazience o ograniczonym metrażu. Plafony nie zajmują dużo miejsca, prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie, a do tego pasują do każdej aranżacji. Dostępność wielu modeli sprawi, że znajdziesz propozycję lampy, która sprosta Twoim wymaganiom i będzie pasowała do wnętrza, stanowiąc jego dodatkowy element dekoracyjny.

Napisano 2020-07-24

Kategorie

Przeszukaj blog

Porównaj 0
Prev
Next